تاریخ : سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹ 6 جماد ثاني 1442 Tuesday, 19 January , 2021

آخرین اخبار

انتصابات جدید در هیئت دو و میدانی شهرستان مسجدسلیمان رسالت بنیاد مسکن و ستاد بازسازی ساخت منازل برای محرومین و آسیب دیده گان است محکومیت شهردار اهواز و رئیس سابق آبفا به یکسال حبس و ۲ سال انفصال از خدمت جلسه هم اندیشی دفتر نماینده ، اداره ورزش و جوانان و هیئت وزنه برداری برگزار شد گزارشی از وضعیت مرکز فوریت های پزشکی و درمانی مسجدسلیمان ارائه شد رتبه نخست روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان خوزستان در بین روابط عمومی دانشگاههای پیام نور کشور تعویض مدیر عامل و هیئت مدیره تیم نفت مسجدسلیمان در نیمه اول اعزام بیمار چاقو خورده با بالگرد جوان ۲۵ ساله خود را حلق آویز کرد استاد بهروز صالحی درگذشت تست استعدادیابی و جذب بازیکن برای لیگ استان خوزستان میز خدمت و تسهیل در انجام امور شهروندان بازدید ریاست اداره محیط زیست شهرستان لالی از واحد بهره‌برداری لالی روستای سرکُت شهنی پس از سالها روشن شد سونامی رای در انتخابات ۱۴۰۰ با تایید صلاحیت خاتمی آزادی بیان، فرصت یا تهدید مکلف به تمکین از تصمیم ستاد کرونا در برگزاری مراسم محرم هستیم پیام مدیر مسئول پایگاه خبری دیدبان مسجدسلیمان به مناسبت روز خبرنگار مدیریت آبفا مسجدسلیمان، اصلاح یا تغییر؟ مصاحبه سرپرستار بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن با برنامه شبهای کارون اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور امروز به میزبانی دانشگاه پیام نور استان یزد برگزارشد. واژگونی خودروپراید در جاده جدید اندیکا تکریم از کارکنان در حال بازنشستگی مرکز دزفول مراسم ایام فاطمیه و گرامیداشت شهدای سلامت و شهدای گمنام مقاومت، در مسجد شهید آباد دزفول برگزار گردید. برگزاری و اعلام نتایج مسابقه کشوری دلنوشته ای برای سردار دل ها ؛ توسط کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور مرکز دزفول برگزار شد. دبیر کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اندیمشک موفق به کسب مقام اول شد برگزاری مرحله کشوری بخش حفظ بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن آغاز ثبت‌نام پذیرفتگان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور در ترم جدید کاشت نهال با کمک خیرین در دانشگاه پیام نور مرکز دزفول پایان بزرگ مرد کوچک اولین جلسه هیئت  ورزشهای همگانی شهرستان مسجدسلیمان درسال جاری برگزار شد اعطای تسهیلات بن کتاب به دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ۳۰ دی آخرین مهلت بخشودگی بدهی و سنوات دانشجویان متقاضی بازگشت به تحصیل/بازگشت به تحصیل ۷ هزار دانشجو از ابتدای سال جاری منظور از دعوای جلب شخص ثالث چیست شرایط و مهلت ارائه دادخواست این دعوی چگونه است؟ پویش قهرمان من با عنوان دلنوشته ای به سردار دلها توسط مرکز رامهرمز برگزارشد گرامیداشت شهدای دانشجو در شهرستان اندیمشک برگزارشد پیرزن مسجدسلیمانی منتظر نگاه ویژه مسولین و مردم اولین جشنواره بزرگ ورزشی ورزش کارگری شهرستان مسجدسلیمان به مناسبت دهه فجر برگزار می‌شود

1
ابول نژادیان :احتمال شروع محدویتها درخوزستان

پیشنهاد تعطیلی ۲۸ روزه خوزستان

  • زمان تقریبی مطالعه این خبر : 4 دقیقه
  • کد خبر : 2906
  • ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
پیشنهاد تعطیلی ۲۸ روزه خوزستان

آمار فوتیهای ناشی از کرونا در روز جاری نسبت به روز قبل کاهشی‌تر شده به طوریکه آمار قطعی فوتی‌های امروز استان پنج نفر بود. ما چیزی را از مردم کتمان نمی‌کنیم ولی ملزم به تبعیت از سیاستهای وزارت هستیم لذا نمی‌توانیم بنا بر دستور وزارت آمار روزانه اعلام کنیم.

دیدبان مسجدسلیمان:ابول‌نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در جلسه با خبرنگاران پیشنهاد کرد: اگر قرار بر قرنطینه باشد، ضمن در نظر گرفتن وضعیت معیشتی مردم، باید حداقل ۲برابر دوره کمون بیماری یعنی ۲دوره ۱۴ روزه طبق استاندارد یا دست کم یک دوره قرنطینه اعمال شود. وی افزود: در این دوره همه فعالیت‌ها باید باهم تعطیل شوند نه اینکه فقط ادارات را ببندیم و بازارچه‌های محلی ما باز باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه برای کنترل و پیشگیری بیماری کرونا باید سیاست‌گذاری استانی و کشوری وجود داشته باشد گفت: در راستای دستورات رییس جمهوری پیشنهادات خود را به ستاد مرکزی کرونا ارایه کردیم.

دکتر فرهاد ابول نژادیان پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی با تعدادی از مدیران رسانه‌های استان افزود: درباره اعمال محدودیتها هم با توجه به شرایط کلی و وضعیت معیشتی ، دولت تصمیم می‌گیرد و این که ما مثل یکی از استانهای دیگر سه روز را اعمال محدودیت کنیم، این هیچ کمکی به ما نخواهد بود

وی افزود: اگر قرار بر قرنطینه باشد باید حداقل ۲برابر دوره کمون بیماری یعنی ۲دوره ۱۴ روزه طبق استاندارد یا دست کم یک دوره قرنطینه اعمال شود.

وی ادامه داد: در این دوره ۱۴ روزه همه فعالیتها باید باهم تعطیل شوند نه اینکه فقط ادارات را ببندیم و بازارچه‌های محلی ما باز باشند،که این مورد هم عملی نیست.

ابول نژادیان اظهار داشت: در هیچ کجای کشور بازاری مثل بازار عبدالحمید یا کیان اهواز پیدا نمی شود چرا که ما در ایام عید فطر کل بازارهای اهواز را تعطیل کردیم اما بازارچه‌های محلی را نتوانستیم به خاطر مسائل مختلف ببندیم.

وی افزود: مشکل ما در بخش شیوع کرونا در اهواز در مناطقی چون کیانپارس یا امانیه اهواز نیست بلکه در حاشیه شهر مشکل داریم.

وی گفت: مردم مناطق حاشیه ای بخاطر شرایط معیشتی نمی‌توانند در منزل بمانند یا به خاطر مسایل فرهنگی در خانه نمی‌مانند، بسیاری از اینها به خاطر نان شب خود مجبورند هر روزکار کنند و نقطه آسیب ما هم همین جاست.

ابول نژادیان گفت: به هر حال ما امیدواریم با کمک رسانه‌ها و سازمانهای دیگر بتوانیم مردم را برای رعایت پروتکلهای بهداشتی اقناع کنیم زیرا واقعیت این است که حساسیت مردم کم شده است و این حساسیت‌زدایی برای ما در مقابله با بیماری یک سم است.

وی اظهار داشت: وضعیت همه استانها هر هفته در ستاد ملی کرونا به ریاست رییس جمهوری پایش و رصد می شود وما هم به همراه استاندار به صورت ویدئوکنفرانسی در آن شرکت می کنیم.

وی گفت: مسائل استان هم در همان نشست بررسی می شود و اختیار تصمیم گیری درباره قرنطینه و محدودیتها هم از استان گرفته شده و در اختیار ستاد ملی است.

ابول نژادیان افزود: اگر ستاد ملی روز شنبه به جمع بندی خاصی دراین زمینه برسد حتما اعلام می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکید کرد: در حال حاضر باید همت خود را بر روی استفاده همگانی از ماسک متمرکز کنیم چرا که اگر ۵۰درصد مردم از ماسک استفاده کنند و طبق مصوبه، پروتکلها را در ادارات، بانکها و سازمانها رعایت کنیم شاید دیگر نیازی به اعمال بسیاری از محدودیتهای فیزیکی نباشیم.

پیگیری روزانه وزیر بهداشت از وضعیت خوزستان

ابول نژادیان گفت: وزیر بهداشت هر روز یک یا دو بار تماس تلفنی می گیرد و شخصا پیگیر اوضاع خوزستان، بیماران و وضعیت تجهیزات درمانی ماست .

وی گفت: به عنوان مثال دو هفته قبل با کمبود دستکاه ونتیلاتور مواجه بودیم که فورا ۱۳ دستگاه برای ما تامین کرده و تا روز شنبه برای استان ارسال شد .

وی با بیان اینکه خوزستان در حوزه زیرساخت واقعا وضعیت نامناسبی دارد گفت: بیمارستان آموزشی رازی ما سی تی اسکن و دستگاه اکسیژن ساز نداشت که در این دوره تامین کردیم و بیمارستان طالقانی هنوز دستگاه اکسیژن ساز ندارد.

وی گفت: اما یک دستگاه پرتابل برای این بیمارستان خریداری کردیم ، بیمارستان سینا هم این دستگاه را نداشت و با کپسول خدمات می‌داد که باز هم اکسیژن‌ساز آن را وارد مدار کردیم .

کمبود تختهای ویژه در آبادان دزفول و اهواز

وی درباره ارائه آمار ابتلا به بیماری کرونا درخوزستان گفت: واقعا در ارایه آمار معذوریت داریم فکر می‌کنم دراین شرایط تنها چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که شرایط دراستان پایدار است.

وی گفت: آمار فوتیهای ناشی از کرونا در روز جاری نسبت به روز قبل کاهشی‌تر شده به طوریکه آمار قطعی فوتی‌های امروز استان پنج نفر بود.

وی افزود: ما چیزی را از مردم کتمان نمی‌کنیم ولی ملزم به تبعیت از سیاستهای وزارت هستیم لذا نمی‌توانیم بنا بر دستور وزارت آمار روزانه اعلام کنیم.

وی ادامه داد: در بحث تختهای خالی مشکلی نداریم ولی در تختهای ویژه مشکل داریم و با کمبود مواجه هستیم که قرار شده با ظرفیت‌سازی دوباره این کمبود را برطرف کنیم ،

وی گفت: درحال تهیه دستگاههای ونتیلاتور هستیم چون تهیه این دستگاهها در اختیار هیات امنای ارزی وزارتخانه است.

وی گفت: دیروز با جان بابایی معاون درمان وزیر مساله کمبود را مطرح کردیم که وی هم قول داد دستگاههای مورد نیاز را تامین کنند.

ابول نژادیان با اشاره به کمبود تختهای آی سی یو در آبادان و دزفول گفت: علاوه بر اهواز ظرفیت تختهای مخصوص آی سی یو دراین دو شهر هم تکمیل شده ولی دانشکده‌های بهبهان و شوشتر وضعیت مناسبی دارند و مشکلی ندارند و ما از آنها خواسته‌ایم به بخشهای دیگر استان کمک کنند و آنها هم همین کار را کرده اند.

وی گفت: این وضعیت را در کل استان داریم یعنی هرجا وضعیت شهرها سفید بوده امکانات را به شهرهای قرمز گسیل کرده‌ایم و کماکان همان ۹ شهر قبلی ما در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی درباره آمار مقایسه ای استانها گفت: بروز بیماری در استان ما بالاست و هیچ بحثی دراین موضوع نیست ولی اینگونه نیست که این وضعیت مختص استان ما باشد و استانهای دیگر هم هستند که بنا براعلام وزارت بهداشت در آنجا هم وضعیت قرمز است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین با اشاره به بحث پرداختهای برزمین مانده و معوق نیروهای درمان استان گفت: درتلاشیم که پرداختها را به روز کنیم

لینک کوتاه : https://didebanmis.ir/?p=2906

نظر دهید:

قوانین ارسال نظرات
  • نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  • برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  • نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.