تاریخ : دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹ 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021

آخرین اخبار

انتخابات شورا،آغازی متزلزل و نگران کننده، فرجامی ناگوار جلسه هم اندیشی هیئت تکواندو با کارگروه ورزش نماینده شهرستان آیین تجلیل از بازیگران و عوامل اجرایی تعزیه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد. پایان بزرگ مرد کوچک انتصابات جدید در هیئت دو و میدانی شهرستان مسجدسلیمان رسالت بنیاد مسکن و ستاد بازسازی ساخت منازل برای محرومین و آسیب دیده گان است محکومیت شهردار اهواز و رئیس سابق آبفا به یکسال حبس و ۲ سال انفصال از خدمت جلسه هم اندیشی دفتر نماینده ، اداره ورزش و جوانان و هیئت وزنه برداری برگزار شد گزارشی از وضعیت مرکز فوریت های پزشکی و درمانی مسجدسلیمان ارائه شد رتبه نخست روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان خوزستان در بین روابط عمومی دانشگاههای پیام نور کشور تعویض مدیر عامل و هیئت مدیره تیم نفت مسجدسلیمان در نیمه اول اعزام بیمار چاقو خورده با بالگرد جوان ۲۵ ساله خود را حلق آویز کرد برندگان مسابقه کتابخوانی دیدبان مسجدسلیمان جوایز خود را دریافت نمودند استاد بهروز صالحی درگذشت تست استعدادیابی و جذب بازیکن برای لیگ استان خوزستان میز خدمت و تسهیل در انجام امور شهروندان بازدید ریاست اداره محیط زیست شهرستان لالی از واحد بهره‌برداری لالی روستای سرکُت شهنی پس از سالها روشن شد سونامی رای در انتخابات ۱۴۰۰ با تایید صلاحیت خاتمی آزادی بیان، فرصت یا تهدید مکلف به تمکین از تصمیم ستاد کرونا در برگزاری مراسم محرم هستیم پیام مدیر مسئول پایگاه خبری دیدبان مسجدسلیمان به مناسبت روز خبرنگار مدیریت آبفا مسجدسلیمان، اصلاح یا تغییر؟ مصاحبه سرپرستار بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن با برنامه شبهای کارون تفاهم نامه همکاری برگزاری دوره های آموزشی دانشگاه پیام نور مرکز اهواز و بخشداری شهرستان اهواز یارانه نقدی ۹۱ هزار تومان می‌شود+جزئیات معرفی کتاب فروردین ۶۱ شهید بیدخ از شهدای هشت سال دفاع مقدس شهرستان دزفول . اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور امروز به میزبانی دانشگاه پیام نور استان یزد برگزارشد. واژگونی خودروپراید در جاده جدید اندیکا تکریم از کارکنان در حال بازنشستگی مرکز دزفول مراسم ایام فاطمیه و گرامیداشت شهدای سلامت و شهدای گمنام مقاومت، در مسجد شهید آباد دزفول برگزار گردید. برگزاری و اعلام نتایج مسابقه کشوری دلنوشته ای برای سردار دل ها ؛ توسط کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور مرکز دزفول برگزار شد. دبیر کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اندیمشک موفق به کسب مقام اول شد برگزاری مرحله کشوری بخش حفظ بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن آغاز ثبت‌نام پذیرفتگان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور در ترم جدید کاشت نهال با کمک خیرین در دانشگاه پیام نور مرکز دزفول اولین جلسه هیئت  ورزشهای همگانی شهرستان مسجدسلیمان درسال جاری برگزار شد اعطای تسهیلات بن کتاب به دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ۳۰ دی آخرین مهلت بخشودگی بدهی و سنوات دانشجویان متقاضی بازگشت به تحصیل/بازگشت به تحصیل ۷ هزار دانشجو از ابتدای سال جاری منظور از دعوای جلب شخص ثالث چیست شرایط و مهلت ارائه دادخواست این دعوی چگونه است؟

3
مشکلات کم آبی در شهرستان مسجدسلیمان

هدر رفتِ آب؛ زنگ خطری ڪه شنیده نمی شود

  • زمان تقریبی مطالعه این خبر : 2 دقیقه
  • کد خبر : 4285
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
هدر رفتِ آب؛ زنگ خطری ڪه شنیده نمی شود

دیدبان مسجدسلیمان:سعید کریمی کارشناس ارشد حقوق خصوصی درمورد کم آبی وبی آبی ها اخیر گفت: آب و مدیریت آن در ڪشور در حال تبدیل شدن به بحرانی جدی است، معضلی ڪه پتانسیلِ زایشِ تنش‌های اجتماعی، اقتصادی و امنیتی گسترده‌ای دارد. بنابراین برای مقابله با چنین چالشی باید یک عزم ملی شڪل گیرد تا اینگونه در […]

دیدبان مسجدسلیمان:سعید کریمی کارشناس ارشد حقوق خصوصی درمورد کم آبی وبی آبی ها اخیر گفت: آب و مدیریت آن در ڪشور در حال تبدیل شدن به بحرانی جدی است، معضلی ڪه پتانسیلِ زایشِ تنش‌های اجتماعی، اقتصادی و امنیتی گسترده‌ای دارد.
بنابراین برای مقابله با چنین چالشی باید یک عزم ملی شڪل گیرد تا اینگونه در پرتو سیاست گذاری های اصولی بتوان این مقوله را ڪنترل ڪرد.
اما در مسجدسلیمان؛ بحران بی آبی از یک سو و هـدر رفتِ آب از شبڪه آب رسانی از سویی دیگر ڪه متأسفانه همتی برای ترمیم لوله های شڪسته و ممانعت از هدر رفتِ آب نیست…
در شرایط ڪنونی بحران آب در شهرستان مسجدسلیمان نیازی به زنگ خطر نیست، زیرا صدای زنگ های خطر مدتهاست به گوش می رسد و هشدارها در مورد ڪم‌آبی و به عبارتی نزدیک شدن به بحران آبی هر روز جدی و جدی‌تر می‌شود.
موضوع ڪمبود آب به عنوان یڪی از معضلات جدی، امروزه جامعه را تهدید می ڪند، اما با این وجود به دلیل بی توجهی ها به فرسودگی لوله های آب در بعضی نقاط شهرستان مسجدسلیمان، آب آشامیدنی در حال هدر رفتن است.
با وجود این شکستگی ها و به لطف بی‌توجهی مسئولانِ آب و فاضلاب، مدام شاهد هدر رفتِ آب شرب و به تبع آن، اعتراض شهروندان به علت ڪمبود آب در محلات مختلف هستیم.
بعضی از این ترڪیدگی لوله ها در وسط شهر اتفاق می افتد و حجم زیادی از آب شرب،به دلیل فرسودگی تجهیزات جلوی چشمان مردم و مسئولین هدر می رود، اما باز هم مسئولین نسبت به آن بی توجه هستند…
اهمیت آب به اندازه ای زیاد است ڪه شانزده عنوان قانون مصوب در رابطه با آن وجود دارد.
طبق نظر بعضی حقوق دانان از جمله آقای عباس جعفری دولت آبادی : *اهمیت آب ایجاب می ڪند جرائم مرتبط با آن جرم علیه نظم عمومی محسوب گردد.*
همچنین قانونگذار در ماده ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب، مصوب ۱۳۶۱ هدر دادن آب را جرم و برایش مجازات تعین نموده :
ماده ۴۵- اشخاص زیر علاوه براعاده وضع به حال سابق و جبران خسارت وارده به ۱۰ تا ۵۰ ضربه شلاق و یا از پانزده روز تا سه ماه حبس تأدیبی برحسب موارد جرم به نظر حاڪم شرع محڪوم می­شوند:
‌الف – هر ڪس عمداً و بدون اجازه دریچه و مقسمی را باز ڪند یا در تقسیم آب تغییری دهد یا دخالت غیر مجاز در وسائل اندازه‌گیری آب ڪند یا به‌نحوی از انحاء امر بهره‌برداری از تأسیسات آبی را مختل سازد.
ب – هر ڪس عمداً آبی را بدون حق یا اجازه مقامات مسئول به مجاری یا شبڪه آبیاری متعلق به خود منتقل ڪند و یا موجب گردد ڪه آب حق‌ِ دیگری به او نرسد.
ج – هر ڪس عمداً به نحوی از انحاء به ضرر دیگری آبی را به هدر دهد.
‌د – هر ڪس آب حق دیگری را بدون مجوز قانونی تصرف کند.
ه – هر ڪس بدون رعایت مقررات این قانون به حفر چاه و یا قنات و یا بهره‌برداری از منابع آب مبادرت ڪند.

فلذا با عنایت به مطالب معنونه و مستنداً به قوانین و مواد مرتبط با موضوع آب و همچنین باتوجه به اهمیت بسیار زیادِ این موضوع در شرایط حساس بی آبی فعلی، از مسئولین ذیربط علی الخصوص مراجع قضایی انتظار می رود موضوعات مربوط به آب را جدی تر گرفته و به هر طریق ممڪن از هدر رفت آب ممانعت بعمل آورند.

لینک کوتاه : https://didebanmis.ir/?p=4285

نظر دهید:

قوانین ارسال نظرات
  • نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  • برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  • نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.