تاریخ : شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۹ 3 جماد ثاني 1442 Saturday, 16 January , 2021

آخرین اخبار

انتصابات جدید در هیئت دو و میدانی شهرستان مسجدسلیمان رسالت بنیاد مسکن و ستاد بازسازی ساخت منازل برای محرومین و آسیب دیده گان است محکومیت شهردار اهواز و رئیس سابق آبفا به یکسال حبس و ۲ سال انفصال از خدمت جلسه هم اندیشی دفتر نماینده ، اداره ورزش و جوانان و هیئت وزنه برداری برگزار شد گزارشی از وضعیت مرکز فوریت های پزشکی و درمانی مسجدسلیمان ارائه شد رتبه نخست روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان خوزستان در بین روابط عمومی دانشگاههای پیام نور کشور تعویض مدیر عامل و هیئت مدیره تیم نفت مسجدسلیمان در نیمه اول اعزام بیمار چاقو خورده با بالگرد جوان ۲۵ ساله خود را حلق آویز کرد استاد بهروز صالحی درگذشت تست استعدادیابی و جذب بازیکن برای لیگ استان خوزستان میز خدمت و تسهیل در انجام امور شهروندان بازدید ریاست اداره محیط زیست شهرستان لالی از واحد بهره‌برداری لالی روستای سرکُت شهنی پس از سالها روشن شد سونامی رای در انتخابات ۱۴۰۰ با تایید صلاحیت خاتمی آزادی بیان، فرصت یا تهدید مکلف به تمکین از تصمیم ستاد کرونا در برگزاری مراسم محرم هستیم پیام مدیر مسئول پایگاه خبری دیدبان مسجدسلیمان به مناسبت روز خبرنگار مدیریت آبفا مسجدسلیمان، اصلاح یا تغییر؟ مصاحبه سرپرستار بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن با برنامه شبهای کارون برگزاری مرحله کشوری بخش حفظ بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن آغاز ثبت‌نام پذیرفتگان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور در ترم جدید کاشت نهال با کمک خیرین در دانشگاه پیام نور مرکز دزفول پایان بزرگ مرد کوچک اولین جلسه هیئت  ورزشهای همگانی شهرستان مسجدسلیمان درسال جاری برگزار شد اعطای تسهیلات بن کتاب به دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ۳۰ دی آخرین مهلت بخشودگی بدهی و سنوات دانشجویان متقاضی بازگشت به تحصیل/بازگشت به تحصیل ۷ هزار دانشجو از ابتدای سال جاری منظور از دعوای جلب شخص ثالث چیست شرایط و مهلت ارائه دادخواست این دعوی چگونه است؟ پویش قهرمان من با عنوان دلنوشته ای به سردار دلها توسط مرکز رامهرمز برگزارشد گرامیداشت شهدای دانشجو در شهرستان اندیمشک برگزارشد پیرزن مسجدسلیمانی منتظر نگاه ویژه مسولین و مردم اولین جشنواره بزرگ ورزشی ورزش کارگری شهرستان مسجدسلیمان به مناسبت دهه فجر برگزار می‌شود تیم بانوان وزنه‌برداری شهرستان مسجدسلیمان نایب قهرمان شد بازدید معاون حقوقی و امور هماهنگی وزارت ورزش و جوانان برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا به منظورحفظ سلامتی و حال دانشجویان و مراجعه کنندگان توزیع ماسک رایگان بین دانشجویان مرکز رامهرمز

2
به قلم سعید کریمی کارشناس ارشد حقوق خصوصی

ضرورت تغییر مدیران ناکارآمد

  • زمان تقریبی مطالعه این خبر : 2 دقیقه
  • کد خبر : 4777
  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۵۵
ضرورت تغییر مدیران ناکارآمد

دیدبان مسجدسلیمان : با نگاهی به مشکلات شهرستان مسجدسلیمان به وضوح مشخص است که چه مدیرانی باید تغییر یا اصلاح شوند. بلاشک یڪی از بزرگترین چالش‌های امروز ڪشور مدیرانی هستند ڪه درجای خود قرار نگرفته اند. مدیران ناڪارآمدی ڪه با اشغال موقعیت مدیریتی هم این فرصت را از دیگران میگیرند و هم عالمانه یا جاهلانه […]

دیدبان مسجدسلیمان : با نگاهی به مشکلات شهرستان مسجدسلیمان به وضوح مشخص است که چه مدیرانی باید تغییر یا اصلاح شوند.

بلاشک یڪی از بزرگترین چالش‌های امروز ڪشور مدیرانی هستند ڪه درجای خود قرار نگرفته اند.

مدیران ناڪارآمدی ڪه با اشغال موقعیت مدیریتی هم این فرصت را از دیگران میگیرند و هم عالمانه یا جاهلانه باعث تضعیف جایگاه اشغال شده میشوند.

مدیرانی ڪه سواد و تجربه و صلاحیت ڪافی را ندارند و به واسطه‌ی فشار‌های فرا قانونی یا هرج و مرج حاڪم بر مجموعه، خود را بدانجا تحمیل ڪرده اند.

خیلی از این افراد پس از مدتی نه تنها آن منصب را حق مسلم خویش قلمداد میڪنند ڪه در گامی فراتر، عملڪرد خود را غیر قابل نقد پنداشته و بجای مدیریت مخربِ خویش، منتقدان را مخرب مینامند.

یک مدیر موفق دارای شاخصه هایی است از جمله: انگیزه، مهارت های ارتباطی، استقامت، تسلط، صبر و شڪیبایی، ذڪاوت و زیرڪی، راستی و صداقت، مردم سالاری ، قدرت پیش بینی ، عملگرا بودن، پیشرو بودن…

اما در شهرستان مسجدسلیمان موضوع ڪمی متفاوت تر است و انتخابها بعضاً براساس شاخص ها و توانمندی نیست.

برخی از مسئولین ناڪارآمد ڪه چیزی در چنته ندارند نیاز است جای خود را به مدیرانی ڪارآمد بدهند تا مطالبات مردم این شهرستان در بخش‌های مختلف برآورده شود.

این شهرستان به مدیرانی نیاز دارد ڪه علاوه بر مشخصه های فوق الذڪر به ارائه گزارش عملڪرد خود به صورت شفاف به مردم روی آورند؛ از نقد نهراسند و برای رفع مشڪلات مردم و شهرستان بصورت اساسی ڪار ڪنند.

متأسفانه مسئولینی در شهرستان مسجدسلیمان وجود دارد ڪه همیشه از فعالیت و جلوی چشم بودن واهمه دارند و در سڪوت خود از عملگرایی و ڪار فراری هستند؛ آنها فقط راضی نگه داشتن مدیران ڪل را خوب بلدند و می دانند چگونه با آنها ڪار ڪنند و مدیران ڪل بعضی از ادارات نیز به ڪلی از اوضاع شهر و مردم بی خبرند و نمی دانند مدیران آنها چه معضلاتی برای مردم و شهروندان ایجاد ڪرده اند.

مسئولینی در مسجدسلیمان وجود دارند ڪه بیشتر بجای ڪار و تلاش و برنامه ریزی به فڪر حفظ میز خود با هر ترفند و روش هستند و لابی را جایگزین ڪار و تلاش ڪرده اند؛ مسئولینی ڪه علاوه بر ضعف و ناتوان بودن در اداره مجموعه متبوع؛ حتی توان درخواست برای جذب اعتبارات و دفاع از بودجه اداره خود را ندارند و در تأمین هزینه های جاری اداره خود مانده اند و از اینڪه درخواستی را به مدیر ڪل خود بدهند نگران و عاجزند.

مدیران نالایق زخم ها یا چالش های جامعه را نه تنها بهبود نمی بخشند، بلڪه خود عاملی برای ایجاد وضعیت وخیم تر خواهند بود و تا زمانی ڪه نهادها و سازمان ها از وجود چنین مدیرانی پاڪسازی نشود، توسعه و پیشرفت شهر و شهروندان، همان آب در هاون ڪوبیدن است.

شایان ذڪر است ڪه توانمندی ذاتی مدیران ناڪارآمد زنده به گور ڪردن ظرفیت ها و توانمندی هاست و اصرار به ماندن و حمایت از آنها نوعی تجاوز به حقوق عمومی محسوب می گردد.

قصد بر مطرح ڪردن مطالبات مردم نیست چون این مطالبات بارها و بارها مطرح شده و تقریباً همگان بر آن واقفند.

موضوع و قصد از نگارش این یادداشت تأڪید بر ڪنار گذاشتن مدیران ناڪارآمد می باشد ڪه توان ایجاد هیچ تحول و اقدامی را برای شهرستان و مردم این دیار ندارند.

لینک کوتاه : https://didebanmis.ir/?p=4777

نظر دهید:

قوانین ارسال نظرات
  • نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  • برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  • نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.