تاریخ : جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹ 14 ربيع أول 1442 Friday, 30 October , 2020

آخرین اخبار

آزادی بیان، فرصت یا تهدید پیام تسلیت دبیر کل حزب جمهوریت ایران اسلامی نرگس محمدی از زندان آزاد شد ثروتمندترین رئیس جمهور ایران چه کسی بود؟ ۱۵ شهریور فقط دانش‌آموزان کلاس اول و دوم به مدرسه می‌روند اطلاعیه بازگشایی مدارس ستاد پروژه مهر استان خوزستان ثبت رکورد جهانی جابجایی کامیون با دندان توسط ابرانسان‌های خوزستانی تصاویر+فیلم خبر خوب برای مردم/یارانه معیشتی کی واریز می‌شود؟ آغازسال تحصیلی ازروزشنبه ۱۵ شهریوربا حضور دانش آموزان درمدرسه جلوس نوید شعبانی بر کرسی شهردار مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد مکلف به تمکین از تصمیم ستاد کرونا در برگزاری مراسم محرم هستیم عروس بیروت که فیلم عروسی‌اش در لحظه انفجار جهانی شدعکس +فیلم پیام مدیر مسئول پایگاه خبری دیدبان مسجدسلیمان به مناسبت روز خبرنگار مدیریت آبفا مسجدسلیمان، اصلاح یا تغییر؟ مصاحبه سرپرستار بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن با برنامه شبهای کارون شروع به قتل عمدی؛ مجازات آن و مرجع صالح جهت رسیدگی به این جرم تکثرگرایی و توسعه سیاسی لیست محلات با بیشترین درگیری بیماری کرونا جلسه ستاد هماهنگی ثبت‌نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور برگزار شد آغاز ثبت‌نام پذیرفته شدگان کارشناسی دانشگاه پیام نور نشست ویدئوکنفرانس رییس دانشگاه پیام نور با روسای استانی اجرای برنامه ی پیاده روی بزرگ سه شنبه های سبز بدون خودرو مسائل قانونی درخصوص نفقه را بیشتر بدانید چهارمین جشنواره نانوی به میزانی دانشگاه پیام نور کرج به صورت مجازی برگزار شد چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی فناوری نانو به صورت الکترونیکی به میزبانی دانشگاه پیام نوردر استان البرز آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور از امروز/ ثبت نام با ۵۰ درصد شهریه حریق افتاده به جان منطقه سرگچ روستای کریم آباد با کمک پرسنل آتش نشانی سد و نیروگاه مسجدسلیمان اطفاء شد. قابل توجه پذیرفته شدگان جدید دانشگاه پیام نور استان خوزستان مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از اعلام مراحل اخذ کالا کارت دانشجویان خبر داد و گفت: کلیه دانشجویان برای اخذ کالا کارت دانشجویی و خرید تجهیزات آموزشی مورد نیاز خود باید ضمن مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور و طی مراحل ذیل نسبت به دریافت کالا کارت اقدام نمایند. پیام تبریک و قدردانی رئیس هیئت کونگ‌فو شهرستان مسجدسلیمان ازپرسنل اداره ورزش و جوانان شروع بکار ۵۱ ایستگاه آوای ورزش در همسایگی در  استان خوزستان وزیر ارتباطات:اختصاص اینترنت به اساتید دانشگاهی و دانشجویان در سراسر کشور اجرای نمایش تعزیه در روز شهادت امام رضا(ع) در محل آستان مقدس شهدای گمنام نفتک برگزار شد. موسسه نشاط گستران جوان زاگرس اولین سمن ورزشی در مسجدسلیمان

1
ابول نژادیان :احتمال شروع محدویتها درخوزستان

پیشنهاد تعطیلی ۲۸ روزه خوزستان

  • زمان تقریبی مطالعه این خبر : 4 دقیقه
  • کد خبر : 2906
  • ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
پیشنهاد تعطیلی ۲۸ روزه خوزستان

آمار فوتیهای ناشی از کرونا در روز جاری نسبت به روز قبل کاهشی‌تر شده به طوریکه آمار قطعی فوتی‌های امروز استان پنج نفر بود. ما چیزی را از مردم کتمان نمی‌کنیم ولی ملزم به تبعیت از سیاستهای وزارت هستیم لذا نمی‌توانیم بنا بر دستور وزارت آمار روزانه اعلام کنیم.

دیدبان مسجدسلیمان:ابول‌نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در جلسه با خبرنگاران پیشنهاد کرد: اگر قرار بر قرنطینه باشد، ضمن در نظر گرفتن وضعیت معیشتی مردم، باید حداقل ۲برابر دوره کمون بیماری یعنی ۲دوره ۱۴ روزه طبق استاندارد یا دست کم یک دوره قرنطینه اعمال شود. وی افزود: در این دوره همه فعالیت‌ها باید باهم تعطیل شوند نه اینکه فقط ادارات را ببندیم و بازارچه‌های محلی ما باز باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه برای کنترل و پیشگیری بیماری کرونا باید سیاست‌گذاری استانی و کشوری وجود داشته باشد گفت: در راستای دستورات رییس جمهوری پیشنهادات خود را به ستاد مرکزی کرونا ارایه کردیم.

دکتر فرهاد ابول نژادیان پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی با تعدادی از مدیران رسانه‌های استان افزود: درباره اعمال محدودیتها هم با توجه به شرایط کلی و وضعیت معیشتی ، دولت تصمیم می‌گیرد و این که ما مثل یکی از استانهای دیگر سه روز را اعمال محدودیت کنیم، این هیچ کمکی به ما نخواهد بود

وی افزود: اگر قرار بر قرنطینه باشد باید حداقل ۲برابر دوره کمون بیماری یعنی ۲دوره ۱۴ روزه طبق استاندارد یا دست کم یک دوره قرنطینه اعمال شود.

وی ادامه داد: در این دوره ۱۴ روزه همه فعالیتها باید باهم تعطیل شوند نه اینکه فقط ادارات را ببندیم و بازارچه‌های محلی ما باز باشند،که این مورد هم عملی نیست.

ابول نژادیان اظهار داشت: در هیچ کجای کشور بازاری مثل بازار عبدالحمید یا کیان اهواز پیدا نمی شود چرا که ما در ایام عید فطر کل بازارهای اهواز را تعطیل کردیم اما بازارچه‌های محلی را نتوانستیم به خاطر مسائل مختلف ببندیم.

وی افزود: مشکل ما در بخش شیوع کرونا در اهواز در مناطقی چون کیانپارس یا امانیه اهواز نیست بلکه در حاشیه شهر مشکل داریم.

وی گفت: مردم مناطق حاشیه ای بخاطر شرایط معیشتی نمی‌توانند در منزل بمانند یا به خاطر مسایل فرهنگی در خانه نمی‌مانند، بسیاری از اینها به خاطر نان شب خود مجبورند هر روزکار کنند و نقطه آسیب ما هم همین جاست.

ابول نژادیان گفت: به هر حال ما امیدواریم با کمک رسانه‌ها و سازمانهای دیگر بتوانیم مردم را برای رعایت پروتکلهای بهداشتی اقناع کنیم زیرا واقعیت این است که حساسیت مردم کم شده است و این حساسیت‌زدایی برای ما در مقابله با بیماری یک سم است.

وی اظهار داشت: وضعیت همه استانها هر هفته در ستاد ملی کرونا به ریاست رییس جمهوری پایش و رصد می شود وما هم به همراه استاندار به صورت ویدئوکنفرانسی در آن شرکت می کنیم.

وی گفت: مسائل استان هم در همان نشست بررسی می شود و اختیار تصمیم گیری درباره قرنطینه و محدودیتها هم از استان گرفته شده و در اختیار ستاد ملی است.

ابول نژادیان افزود: اگر ستاد ملی روز شنبه به جمع بندی خاصی دراین زمینه برسد حتما اعلام می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکید کرد: در حال حاضر باید همت خود را بر روی استفاده همگانی از ماسک متمرکز کنیم چرا که اگر ۵۰درصد مردم از ماسک استفاده کنند و طبق مصوبه، پروتکلها را در ادارات، بانکها و سازمانها رعایت کنیم شاید دیگر نیازی به اعمال بسیاری از محدودیتهای فیزیکی نباشیم.

پیگیری روزانه وزیر بهداشت از وضعیت خوزستان

ابول نژادیان گفت: وزیر بهداشت هر روز یک یا دو بار تماس تلفنی می گیرد و شخصا پیگیر اوضاع خوزستان، بیماران و وضعیت تجهیزات درمانی ماست .

وی گفت: به عنوان مثال دو هفته قبل با کمبود دستکاه ونتیلاتور مواجه بودیم که فورا ۱۳ دستگاه برای ما تامین کرده و تا روز شنبه برای استان ارسال شد .

وی با بیان اینکه خوزستان در حوزه زیرساخت واقعا وضعیت نامناسبی دارد گفت: بیمارستان آموزشی رازی ما سی تی اسکن و دستگاه اکسیژن ساز نداشت که در این دوره تامین کردیم و بیمارستان طالقانی هنوز دستگاه اکسیژن ساز ندارد.

وی گفت: اما یک دستگاه پرتابل برای این بیمارستان خریداری کردیم ، بیمارستان سینا هم این دستگاه را نداشت و با کپسول خدمات می‌داد که باز هم اکسیژن‌ساز آن را وارد مدار کردیم .

کمبود تختهای ویژه در آبادان دزفول و اهواز

وی درباره ارائه آمار ابتلا به بیماری کرونا درخوزستان گفت: واقعا در ارایه آمار معذوریت داریم فکر می‌کنم دراین شرایط تنها چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که شرایط دراستان پایدار است.

وی گفت: آمار فوتیهای ناشی از کرونا در روز جاری نسبت به روز قبل کاهشی‌تر شده به طوریکه آمار قطعی فوتی‌های امروز استان پنج نفر بود.

وی افزود: ما چیزی را از مردم کتمان نمی‌کنیم ولی ملزم به تبعیت از سیاستهای وزارت هستیم لذا نمی‌توانیم بنا بر دستور وزارت آمار روزانه اعلام کنیم.

وی ادامه داد: در بحث تختهای خالی مشکلی نداریم ولی در تختهای ویژه مشکل داریم و با کمبود مواجه هستیم که قرار شده با ظرفیت‌سازی دوباره این کمبود را برطرف کنیم ،

وی گفت: درحال تهیه دستگاههای ونتیلاتور هستیم چون تهیه این دستگاهها در اختیار هیات امنای ارزی وزارتخانه است.

وی گفت: دیروز با جان بابایی معاون درمان وزیر مساله کمبود را مطرح کردیم که وی هم قول داد دستگاههای مورد نیاز را تامین کنند.

ابول نژادیان با اشاره به کمبود تختهای آی سی یو در آبادان و دزفول گفت: علاوه بر اهواز ظرفیت تختهای مخصوص آی سی یو دراین دو شهر هم تکمیل شده ولی دانشکده‌های بهبهان و شوشتر وضعیت مناسبی دارند و مشکلی ندارند و ما از آنها خواسته‌ایم به بخشهای دیگر استان کمک کنند و آنها هم همین کار را کرده اند.

وی گفت: این وضعیت را در کل استان داریم یعنی هرجا وضعیت شهرها سفید بوده امکانات را به شهرهای قرمز گسیل کرده‌ایم و کماکان همان ۹ شهر قبلی ما در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی درباره آمار مقایسه ای استانها گفت: بروز بیماری در استان ما بالاست و هیچ بحثی دراین موضوع نیست ولی اینگونه نیست که این وضعیت مختص استان ما باشد و استانهای دیگر هم هستند که بنا براعلام وزارت بهداشت در آنجا هم وضعیت قرمز است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین با اشاره به بحث پرداختهای برزمین مانده و معوق نیروهای درمان استان گفت: درتلاشیم که پرداختها را به روز کنیم

لینک کوتاه : http://didebanmis.ir/?p=2906

نظر دهید:

قوانین ارسال نظرات
  • نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  • برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  • نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.