تاریخ : سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹ 4 ربيع أول 1442 Tuesday, 20 October , 2020

آخرین اخبار

پیام تسلیت دبیر کل حزب جمهوریت ایران اسلامی نرگس محمدی از زندان آزاد شد ثروتمندترین رئیس جمهور ایران چه کسی بود؟ ۱۵ شهریور فقط دانش‌آموزان کلاس اول و دوم به مدرسه می‌روند اطلاعیه بازگشایی مدارس ستاد پروژه مهر استان خوزستان ثبت رکورد جهانی جابجایی کامیون با دندان توسط ابرانسان‌های خوزستانی تصاویر+فیلم خبر خوب برای مردم/یارانه معیشتی کی واریز می‌شود؟ آغازسال تحصیلی ازروزشنبه ۱۵ شهریوربا حضور دانش آموزان درمدرسه جلوس نوید شعبانی بر کرسی شهردار مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد مکلف به تمکین از تصمیم ستاد کرونا در برگزاری مراسم محرم هستیم عروس بیروت که فیلم عروسی‌اش در لحظه انفجار جهانی شدعکس +فیلم پیام مدیر مسئول پایگاه خبری دیدبان مسجدسلیمان به مناسبت روز خبرنگار مدیریت آبفا مسجدسلیمان، اصلاح یا تغییر؟ مصاحبه سرپرستار بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن با برنامه شبهای کارون اجرای برنامه ی پیاده روی بزرگ سه شنبه های سبز بدون خودرو مسائل قانونی درخصوص نفقه را بیشتر بدانید چهارمین جشنواره نانوی به میزانی دانشگاه پیام نور کرج به صورت مجازی برگزار شد چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی فناوری نانو به صورت الکترونیکی به میزبانی دانشگاه پیام نوردر استان البرز آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور از امروز/ ثبت نام با ۵۰ درصد شهریه حریق افتاده به جان منطقه سرگچ روستای کریم آباد با کمک پرسنل آتش نشانی سد و نیروگاه مسجدسلیمان اطفاء شد. قابل توجه پذیرفته شدگان جدید دانشگاه پیام نور استان خوزستان مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از اعلام مراحل اخذ کالا کارت دانشجویان خبر داد و گفت: کلیه دانشجویان برای اخذ کالا کارت دانشجویی و خرید تجهیزات آموزشی مورد نیاز خود باید ضمن مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور و طی مراحل ذیل نسبت به دریافت کالا کارت اقدام نمایند. پیام تبریک و قدردانی رئیس هیئت کونگ‌فو شهرستان مسجدسلیمان ازپرسنل اداره ورزش و جوانان شروع بکار ۵۱ ایستگاه آوای ورزش در همسایگی در  استان خوزستان وزیر ارتباطات:اختصاص اینترنت به اساتید دانشگاهی و دانشجویان در سراسر کشور اجرای نمایش تعزیه در روز شهادت امام رضا(ع) در محل آستان مقدس شهدای گمنام نفتک برگزار شد. موسسه نشاط گستران جوان زاگرس اولین سمن ورزشی در مسجدسلیمان انتخاب مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی آزادگان مسجدسلیمان درگیری طایفه ای در اهواز سه کشته برجای گذاشت پیام تبریک مسئول امور بانوان اداره ورزش و جوانان بمناسبت هفته تربیت بدنی پیام تبریک ریاست هیئت ورزشهای همگانی شهرستان مسجدسلیمان بمناسبت هفته تربیت بدنی ماجرای قربانی شدن کودکی به علت چالش مومو در اهواز چیست؟ حقیقتی وحشتناک که در یک عکس قدیمی کشف شد! نحوه اطلاع از سهام عدالت متوفی؛ توزیع سود و اصل سهام میان وراث متوفیان

1
مشکلات کم آبی در شهرستان مسجدسلیمان

هدر رفتِ آب؛ زنگ خطری ڪه شنیده نمی شود

 • زمان تقریبی مطالعه این خبر : 2 دقیقه
 • کد خبر : 4285
 • ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
هدر رفتِ آب؛ زنگ خطری ڪه شنیده نمی شود

دیدبان مسجدسلیمان:سعید کریمی کارشناس ارشد حقوق خصوصی درمورد کم آبی وبی آبی ها اخیر گفت: آب و مدیریت آن در ڪشور در حال تبدیل شدن به بحرانی جدی است، معضلی ڪه پتانسیلِ زایشِ تنش‌های اجتماعی، اقتصادی و امنیتی گسترده‌ای دارد. بنابراین برای مقابله با چنین چالشی باید یک عزم ملی شڪل گیرد تا اینگونه در […]

دیدبان مسجدسلیمان:سعید کریمی کارشناس ارشد حقوق خصوصی درمورد کم آبی وبی آبی ها اخیر گفت: آب و مدیریت آن در ڪشور در حال تبدیل شدن به بحرانی جدی است، معضلی ڪه پتانسیلِ زایشِ تنش‌های اجتماعی، اقتصادی و امنیتی گسترده‌ای دارد.
بنابراین برای مقابله با چنین چالشی باید یک عزم ملی شڪل گیرد تا اینگونه در پرتو سیاست گذاری های اصولی بتوان این مقوله را ڪنترل ڪرد.
اما در مسجدسلیمان؛ بحران بی آبی از یک سو و هـدر رفتِ آب از شبڪه آب رسانی از سویی دیگر ڪه متأسفانه همتی برای ترمیم لوله های شڪسته و ممانعت از هدر رفتِ آب نیست…
در شرایط ڪنونی بحران آب در شهرستان مسجدسلیمان نیازی به زنگ خطر نیست، زیرا صدای زنگ های خطر مدتهاست به گوش می رسد و هشدارها در مورد ڪم‌آبی و به عبارتی نزدیک شدن به بحران آبی هر روز جدی و جدی‌تر می‌شود.
موضوع ڪمبود آب به عنوان یڪی از معضلات جدی، امروزه جامعه را تهدید می ڪند، اما با این وجود به دلیل بی توجهی ها به فرسودگی لوله های آب در بعضی نقاط شهرستان مسجدسلیمان، آب آشامیدنی در حال هدر رفتن است.
با وجود این شکستگی ها و به لطف بی‌توجهی مسئولانِ آب و فاضلاب، مدام شاهد هدر رفتِ آب شرب و به تبع آن، اعتراض شهروندان به علت ڪمبود آب در محلات مختلف هستیم.
بعضی از این ترڪیدگی لوله ها در وسط شهر اتفاق می افتد و حجم زیادی از آب شرب،به دلیل فرسودگی تجهیزات جلوی چشمان مردم و مسئولین هدر می رود، اما باز هم مسئولین نسبت به آن بی توجه هستند…
اهمیت آب به اندازه ای زیاد است ڪه شانزده عنوان قانون مصوب در رابطه با آن وجود دارد.
طبق نظر بعضی حقوق دانان از جمله آقای عباس جعفری دولت آبادی : *اهمیت آب ایجاب می ڪند جرائم مرتبط با آن جرم علیه نظم عمومی محسوب گردد.*
همچنین قانونگذار در ماده ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب، مصوب ۱۳۶۱ هدر دادن آب را جرم و برایش مجازات تعین نموده :
ماده ۴۵- اشخاص زیر علاوه براعاده وضع به حال سابق و جبران خسارت وارده به ۱۰ تا ۵۰ ضربه شلاق و یا از پانزده روز تا سه ماه حبس تأدیبی برحسب موارد جرم به نظر حاڪم شرع محڪوم می­شوند:
‌الف – هر ڪس عمداً و بدون اجازه دریچه و مقسمی را باز ڪند یا در تقسیم آب تغییری دهد یا دخالت غیر مجاز در وسائل اندازه‌گیری آب ڪند یا به‌نحوی از انحاء امر بهره‌برداری از تأسیسات آبی را مختل سازد.
ب – هر ڪس عمداً آبی را بدون حق یا اجازه مقامات مسئول به مجاری یا شبڪه آبیاری متعلق به خود منتقل ڪند و یا موجب گردد ڪه آب حق‌ِ دیگری به او نرسد.
ج – هر ڪس عمداً به نحوی از انحاء به ضرر دیگری آبی را به هدر دهد.
‌د – هر ڪس آب حق دیگری را بدون مجوز قانونی تصرف کند.
ه – هر ڪس بدون رعایت مقررات این قانون به حفر چاه و یا قنات و یا بهره‌برداری از منابع آب مبادرت ڪند.

فلذا با عنایت به مطالب معنونه و مستنداً به قوانین و مواد مرتبط با موضوع آب و همچنین باتوجه به اهمیت بسیار زیادِ این موضوع در شرایط حساس بی آبی فعلی، از مسئولین ذیربط علی الخصوص مراجع قضایی انتظار می رود موضوعات مربوط به آب را جدی تر گرفته و به هر طریق ممڪن از هدر رفت آب ممانعت بعمل آورند.

لینک کوتاه : http://didebanmis.ir/?p=4285
 • نویسنده : سعید کریمی
 • ارسال توسط :
 • منبع : دیدبان مسجدسلیمان
 • 184 بازدید
 • بدون دیدگاه

نظر دهید:

قوانین ارسال نظرات
 • نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 • نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 • برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 • نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.