تاریخ : شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹ 15 ربيع أول 1442 Saturday, 31 October , 2020

آخرین اخبار

آزادی بیان، فرصت یا تهدید پیام تسلیت دبیر کل حزب جمهوریت ایران اسلامی نرگس محمدی از زندان آزاد شد ثروتمندترین رئیس جمهور ایران چه کسی بود؟ ۱۵ شهریور فقط دانش‌آموزان کلاس اول و دوم به مدرسه می‌روند اطلاعیه بازگشایی مدارس ستاد پروژه مهر استان خوزستان ثبت رکورد جهانی جابجایی کامیون با دندان توسط ابرانسان‌های خوزستانی تصاویر+فیلم خبر خوب برای مردم/یارانه معیشتی کی واریز می‌شود؟ آغازسال تحصیلی ازروزشنبه ۱۵ شهریوربا حضور دانش آموزان درمدرسه جلوس نوید شعبانی بر کرسی شهردار مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد مکلف به تمکین از تصمیم ستاد کرونا در برگزاری مراسم محرم هستیم عروس بیروت که فیلم عروسی‌اش در لحظه انفجار جهانی شدعکس +فیلم پیام مدیر مسئول پایگاه خبری دیدبان مسجدسلیمان به مناسبت روز خبرنگار مدیریت آبفا مسجدسلیمان، اصلاح یا تغییر؟ مصاحبه سرپرستار بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن با برنامه شبهای کارون تمدید مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور شروع به قتل عمدی؛ مجازات آن و مرجع صالح جهت رسیدگی به این جرم تکثرگرایی و توسعه سیاسی لیست محلات با بیشترین درگیری بیماری کرونا جلسه ستاد هماهنگی ثبت‌نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور برگزار شد آغاز ثبت‌نام پذیرفته شدگان کارشناسی دانشگاه پیام نور نشست ویدئوکنفرانس رییس دانشگاه پیام نور با روسای استانی اجرای برنامه ی پیاده روی بزرگ سه شنبه های سبز بدون خودرو مسائل قانونی درخصوص نفقه را بیشتر بدانید چهارمین جشنواره نانوی به میزانی دانشگاه پیام نور کرج به صورت مجازی برگزار شد چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی فناوری نانو به صورت الکترونیکی به میزبانی دانشگاه پیام نوردر استان البرز آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور از امروز/ ثبت نام با ۵۰ درصد شهریه حریق افتاده به جان منطقه سرگچ روستای کریم آباد با کمک پرسنل آتش نشانی سد و نیروگاه مسجدسلیمان اطفاء شد. قابل توجه پذیرفته شدگان جدید دانشگاه پیام نور استان خوزستان مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از اعلام مراحل اخذ کالا کارت دانشجویان خبر داد و گفت: کلیه دانشجویان برای اخذ کالا کارت دانشجویی و خرید تجهیزات آموزشی مورد نیاز خود باید ضمن مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور و طی مراحل ذیل نسبت به دریافت کالا کارت اقدام نمایند. پیام تبریک و قدردانی رئیس هیئت کونگ‌فو شهرستان مسجدسلیمان ازپرسنل اداره ورزش و جوانان شروع بکار ۵۱ ایستگاه آوای ورزش در همسایگی در  استان خوزستان وزیر ارتباطات:اختصاص اینترنت به اساتید دانشگاهی و دانشجویان در سراسر کشور اجرای نمایش تعزیه در روز شهادت امام رضا(ع) در محل آستان مقدس شهدای گمنام نفتک برگزار شد.

0

مصرف آب شرب کشور بعد از کرونا ۲۵ تا ۴۰ درصد افزایش یافت/ اگر کشورها به جای بمب و موشک روی محیط‌زیست سرمایه‌گذاری می‌کردند، شاید حالا امنیت بیشتری داشتیم

  • زمان تقریبی مطالعه این خبر : 3 دقیقه
  • کد خبر : 1549
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵
مصرف آب شرب کشور بعد از کرونا ۲۵ تا ۴۰ درصد افزایش یافت/ اگر کشورها به جای بمب و موشک روی محیط‌زیست سرمایه‌گذاری می‌کردند، شاید حالا امنیت بیشتری داشتیم

 دیدبان مسجدسلیمان:محمد درویش، فعال محیط‌زیست، گفت: همین که مردم بدانند در طول زمان شست‌و‌شوی دست‌شان فقط کافی است مایع یا صابون روی دست‌هایشان باشد و در آن چند ثانیه، باید شیر آب را ببندند و تنها زمانی که می‌خواهند مایع را بشویند شیر آب را دوباره باز کنند می‌تواند تا ۷۰ درصد مصرف آب را […]

 دیدبان مسجدسلیمان:محمد درویش، فعال محیط‌زیست، گفت: همین که مردم بدانند در طول زمان شست‌و‌شوی دست‌شان فقط کافی است مایع یا صابون روی دست‌هایشان باشد و در آن چند ثانیه، باید شیر آب را ببندند و تنها زمانی که می‌خواهند مایع را بشویند شیر آب را دوباره باز کنند می‌تواند تا ۷۰ درصد مصرف آب را کاهش دهند

 «روزانه چندین بار، بین ۲۰ تا ۴۰ ثانیه، دست‌های خود را با آب و صابون بشویید». «خریدهای خود را قبل از مصرف شست‌و‌شو دهید». «وسیله‌های شخصی خود را در طول روز ضدعفونی کنید». همه اینها توصیه‌هایی بهداشتی است که با ورود کرونا به زندگی‌ها اعلام شد، اعلامیه‌ای که به دنبالش، مصرف روزانه آب شرب کشور نیز افزایش یافت (بیشتر بخوانیم).

محمد درویش، فعال محیط‌زیست، درباره این افزایش سرانه مصرف آب در کشور به اعتمادآنلاین گفت: بر اساس آمار ۲۵ تا ۴۰ درصد از میانگین آب شرب کشور در مدت اخیر افزایش مصرف داشته است. آن هم یک دلیل ساده دارد؛ به واسطه شیوع کرونا شست‌وشوها بیشتر شده و مردم بیش از گذشته دست‌های خود را می‌شویند.

 

پروتکل‎‌های بهداشتی همه مردم کشورها را به شستن دست‌ها بین ۲۰ تا ۴۰ ثانیه تشویق می‌کنند. مردم هم می‌کوشند تا با اجرای این کار از بیماری مصون بمانند، حال آنکه قرار نیست در تمام این مدت‌زمان شیر آب باز باشد.


رسانه‌ها به مردم آموزش دهند

او ادامه داد: مساله اینجاست که از همان ابتدا درست آموزش داده نشد. پخش ویدئوهای کوتاهی که این موارد را به مردم بیاموزد به راحتی می‌تواند این افزایش به‌وجودآمده را از بین ببرد؛ اینکه مردم بدانند در طول زمان شست‌و‌شوی دست‌شان فقط کافی است مایع یا صابون روی دست‌هایشان باشد و در آن چند ثانیه، باید شیر آب را ببندند و تنها زمانی که می‌خواهند مایع را بشویند شیر آب را دوباره باز کنند.

درویش معتقد است امسال کشور در شرایط آبی خود قرار دارد: رعایت همین نکته ساده می‌تواند مصرف آب را بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش دهد. ضمن اینکه امسال برای دومین سال پیاپی، کشور ما خوشبختانه در دوره ترسالی قرار گرفته است. حوزه‌های آبخیزداری کشور و میانگین آب‌شان از میانگین درازمدت بیشتر است و شرق کشور هم از تمامی مناطق دیگر کشور اوضاع بهتری دارد. تا به همین امروز آبخیزداری‌ها ۷۰ درصد از میانگین درازمدت خود وضعیت بهتری دارند. به همین دلیل هم اگر کمی شرایط فعلی بارش کشور را قدر بدانیم و نکات مهمی مثل همین شستن دست‌ها با شیر آب بسته را رعایت کنیم، قطعاً امسال را به راحتی پشت سر خواهیم گذاشت.


تاریخ بشر به قبل و بعد از کرونا تقسیم شد

درویش با اشاره به تاثیر کرونا بر زندگی بشر گفت: بی‌شک تاریخ بشر به قبل و بعد از کرونا تقسیم خواهد شد. این ویروس تحولات وسیعی رقم زد و به خیلی از مفاهیمی که ما قبلاً با آنها سروکار داشتیم، مثل امنیت و توسعه و رفاه، معنای دیگری داد. به همین دلیل هم حالا بهترین فرصت است تا شاهد رفتاری خردمندانه با دنیای پساکرونا باشیم. احترام بیشتر به قوانین طبیعت و محیط‌زیست و نگهداری از اندوخته‌های طبیعی می‌تواند ما را از آسیب‌های آینده مصون نگه دارد.

او در نهایت خاطرنشان کرد: شاید اگر تا همین امروز هم کشورها بیش از اینکه در فکر ساخت بمب هسته‌ای و موشک‌های قاره‌پیما باشند بر پژوهش‌های حوزه‌های مرتبط با سلامت و محیط‌زیست سرمایه‌گذاری می‌کردند، حالا همه مردم دنیا امنیت بیشتری داشتند. با وجود این، کرونا سبب شد تمامی کشورها با گرایش‌های مختلف سیاسی عقیدتی در مقابل یک دشمن مشترک و در یک خاکریز مشترک قرار گیرند. امید داریم که چنین تجربه‌ای برای بشر، دست‌کم برای خاورمیانه، ایران و کشورهای درگیر با جنگ و تنش، آینده روشن‌تری به همراه داشته باشد

لینک کوتاه : http://didebanmis.ir/?p=1549

نظر دهید:

قوانین ارسال نظرات
  • نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  • برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  • نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.