تاریخ : سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹ 4 ربيع أول 1442 Tuesday, 20 October , 2020

آخرین اخبار

پیام تسلیت دبیر کل حزب جمهوریت ایران اسلامی نرگس محمدی از زندان آزاد شد ثروتمندترین رئیس جمهور ایران چه کسی بود؟ ۱۵ شهریور فقط دانش‌آموزان کلاس اول و دوم به مدرسه می‌روند اطلاعیه بازگشایی مدارس ستاد پروژه مهر استان خوزستان ثبت رکورد جهانی جابجایی کامیون با دندان توسط ابرانسان‌های خوزستانی تصاویر+فیلم خبر خوب برای مردم/یارانه معیشتی کی واریز می‌شود؟ آغازسال تحصیلی ازروزشنبه ۱۵ شهریوربا حضور دانش آموزان درمدرسه جلوس نوید شعبانی بر کرسی شهردار مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد مکلف به تمکین از تصمیم ستاد کرونا در برگزاری مراسم محرم هستیم عروس بیروت که فیلم عروسی‌اش در لحظه انفجار جهانی شدعکس +فیلم پیام مدیر مسئول پایگاه خبری دیدبان مسجدسلیمان به مناسبت روز خبرنگار مدیریت آبفا مسجدسلیمان، اصلاح یا تغییر؟ مصاحبه سرپرستار بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن با برنامه شبهای کارون اجرای برنامه ی پیاده روی بزرگ سه شنبه های سبز بدون خودرو مسائل قانونی درخصوص نفقه را بیشتر بدانید چهارمین جشنواره نانوی به میزانی دانشگاه پیام نور کرج به صورت مجازی برگزار شد چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی فناوری نانو به صورت الکترونیکی به میزبانی دانشگاه پیام نوردر استان البرز آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور از امروز/ ثبت نام با ۵۰ درصد شهریه حریق افتاده به جان منطقه سرگچ روستای کریم آباد با کمک پرسنل آتش نشانی سد و نیروگاه مسجدسلیمان اطفاء شد. قابل توجه پذیرفته شدگان جدید دانشگاه پیام نور استان خوزستان مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از اعلام مراحل اخذ کالا کارت دانشجویان خبر داد و گفت: کلیه دانشجویان برای اخذ کالا کارت دانشجویی و خرید تجهیزات آموزشی مورد نیاز خود باید ضمن مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور و طی مراحل ذیل نسبت به دریافت کالا کارت اقدام نمایند. پیام تبریک و قدردانی رئیس هیئت کونگ‌فو شهرستان مسجدسلیمان ازپرسنل اداره ورزش و جوانان شروع بکار ۵۱ ایستگاه آوای ورزش در همسایگی در  استان خوزستان وزیر ارتباطات:اختصاص اینترنت به اساتید دانشگاهی و دانشجویان در سراسر کشور اجرای نمایش تعزیه در روز شهادت امام رضا(ع) در محل آستان مقدس شهدای گمنام نفتک برگزار شد. موسسه نشاط گستران جوان زاگرس اولین سمن ورزشی در مسجدسلیمان انتخاب مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی آزادگان مسجدسلیمان درگیری طایفه ای در اهواز سه کشته برجای گذاشت پیام تبریک مسئول امور بانوان اداره ورزش و جوانان بمناسبت هفته تربیت بدنی پیام تبریک ریاست هیئت ورزشهای همگانی شهرستان مسجدسلیمان بمناسبت هفته تربیت بدنی ماجرای قربانی شدن کودکی به علت چالش مومو در اهواز چیست؟ حقیقتی وحشتناک که در یک عکس قدیمی کشف شد! نحوه اطلاع از سهام عدالت متوفی؛ توزیع سود و اصل سهام میان وراث متوفیان

1
به قلم سعید کریمی کارشناس ارشد حقوق خصوصی

ضرورت تغییر مدیران ناکارآمد

  • زمان تقریبی مطالعه این خبر : 2 دقیقه
  • کد خبر : 4777
  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۵۵
ضرورت تغییر مدیران ناکارآمد

دیدبان مسجدسلیمان : با نگاهی به مشکلات شهرستان مسجدسلیمان به وضوح مشخص است که چه مدیرانی باید تغییر یا اصلاح شوند. بلاشک یڪی از بزرگترین چالش‌های امروز ڪشور مدیرانی هستند ڪه درجای خود قرار نگرفته اند. مدیران ناڪارآمدی ڪه با اشغال موقعیت مدیریتی هم این فرصت را از دیگران میگیرند و هم عالمانه یا جاهلانه […]

دیدبان مسجدسلیمان : با نگاهی به مشکلات شهرستان مسجدسلیمان به وضوح مشخص است که چه مدیرانی باید تغییر یا اصلاح شوند.

بلاشک یڪی از بزرگترین چالش‌های امروز ڪشور مدیرانی هستند ڪه درجای خود قرار نگرفته اند.

مدیران ناڪارآمدی ڪه با اشغال موقعیت مدیریتی هم این فرصت را از دیگران میگیرند و هم عالمانه یا جاهلانه باعث تضعیف جایگاه اشغال شده میشوند.

مدیرانی ڪه سواد و تجربه و صلاحیت ڪافی را ندارند و به واسطه‌ی فشار‌های فرا قانونی یا هرج و مرج حاڪم بر مجموعه، خود را بدانجا تحمیل ڪرده اند.

خیلی از این افراد پس از مدتی نه تنها آن منصب را حق مسلم خویش قلمداد میڪنند ڪه در گامی فراتر، عملڪرد خود را غیر قابل نقد پنداشته و بجای مدیریت مخربِ خویش، منتقدان را مخرب مینامند.

یک مدیر موفق دارای شاخصه هایی است از جمله: انگیزه، مهارت های ارتباطی، استقامت، تسلط، صبر و شڪیبایی، ذڪاوت و زیرڪی، راستی و صداقت، مردم سالاری ، قدرت پیش بینی ، عملگرا بودن، پیشرو بودن…

اما در شهرستان مسجدسلیمان موضوع ڪمی متفاوت تر است و انتخابها بعضاً براساس شاخص ها و توانمندی نیست.

برخی از مسئولین ناڪارآمد ڪه چیزی در چنته ندارند نیاز است جای خود را به مدیرانی ڪارآمد بدهند تا مطالبات مردم این شهرستان در بخش‌های مختلف برآورده شود.

این شهرستان به مدیرانی نیاز دارد ڪه علاوه بر مشخصه های فوق الذڪر به ارائه گزارش عملڪرد خود به صورت شفاف به مردم روی آورند؛ از نقد نهراسند و برای رفع مشڪلات مردم و شهرستان بصورت اساسی ڪار ڪنند.

متأسفانه مسئولینی در شهرستان مسجدسلیمان وجود دارد ڪه همیشه از فعالیت و جلوی چشم بودن واهمه دارند و در سڪوت خود از عملگرایی و ڪار فراری هستند؛ آنها فقط راضی نگه داشتن مدیران ڪل را خوب بلدند و می دانند چگونه با آنها ڪار ڪنند و مدیران ڪل بعضی از ادارات نیز به ڪلی از اوضاع شهر و مردم بی خبرند و نمی دانند مدیران آنها چه معضلاتی برای مردم و شهروندان ایجاد ڪرده اند.

مسئولینی در مسجدسلیمان وجود دارند ڪه بیشتر بجای ڪار و تلاش و برنامه ریزی به فڪر حفظ میز خود با هر ترفند و روش هستند و لابی را جایگزین ڪار و تلاش ڪرده اند؛ مسئولینی ڪه علاوه بر ضعف و ناتوان بودن در اداره مجموعه متبوع؛ حتی توان درخواست برای جذب اعتبارات و دفاع از بودجه اداره خود را ندارند و در تأمین هزینه های جاری اداره خود مانده اند و از اینڪه درخواستی را به مدیر ڪل خود بدهند نگران و عاجزند.

مدیران نالایق زخم ها یا چالش های جامعه را نه تنها بهبود نمی بخشند، بلڪه خود عاملی برای ایجاد وضعیت وخیم تر خواهند بود و تا زمانی ڪه نهادها و سازمان ها از وجود چنین مدیرانی پاڪسازی نشود، توسعه و پیشرفت شهر و شهروندان، همان آب در هاون ڪوبیدن است.

شایان ذڪر است ڪه توانمندی ذاتی مدیران ناڪارآمد زنده به گور ڪردن ظرفیت ها و توانمندی هاست و اصرار به ماندن و حمایت از آنها نوعی تجاوز به حقوق عمومی محسوب می گردد.

قصد بر مطرح ڪردن مطالبات مردم نیست چون این مطالبات بارها و بارها مطرح شده و تقریباً همگان بر آن واقفند.

موضوع و قصد از نگارش این یادداشت تأڪید بر ڪنار گذاشتن مدیران ناڪارآمد می باشد ڪه توان ایجاد هیچ تحول و اقدامی را برای شهرستان و مردم این دیار ندارند.

لینک کوتاه : http://didebanmis.ir/?p=4777

نظر دهید:

قوانین ارسال نظرات
  • نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  • برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  • نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.