تاریخ : پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹ 13 ربيع أول 1442 Thursday, 29 October , 2020

آخرین اخبار

آزادی بیان، فرصت یا تهدید پیام تسلیت دبیر کل حزب جمهوریت ایران اسلامی نرگس محمدی از زندان آزاد شد ثروتمندترین رئیس جمهور ایران چه کسی بود؟ ۱۵ شهریور فقط دانش‌آموزان کلاس اول و دوم به مدرسه می‌روند اطلاعیه بازگشایی مدارس ستاد پروژه مهر استان خوزستان ثبت رکورد جهانی جابجایی کامیون با دندان توسط ابرانسان‌های خوزستانی تصاویر+فیلم خبر خوب برای مردم/یارانه معیشتی کی واریز می‌شود؟ آغازسال تحصیلی ازروزشنبه ۱۵ شهریوربا حضور دانش آموزان درمدرسه جلوس نوید شعبانی بر کرسی شهردار مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد مکلف به تمکین از تصمیم ستاد کرونا در برگزاری مراسم محرم هستیم عروس بیروت که فیلم عروسی‌اش در لحظه انفجار جهانی شدعکس +فیلم پیام مدیر مسئول پایگاه خبری دیدبان مسجدسلیمان به مناسبت روز خبرنگار مدیریت آبفا مسجدسلیمان، اصلاح یا تغییر؟ مصاحبه سرپرستار بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن با برنامه شبهای کارون شروع به قتل عمدی؛ مجازات آن و مرجع صالح جهت رسیدگی به این جرم تکثرگرایی و توسعه سیاسی لیست محلات با بیشترین درگیری بیماری کرونا جلسه ستاد هماهنگی ثبت‌نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور برگزار شد آغاز ثبت‌نام پذیرفته شدگان کارشناسی دانشگاه پیام نور نشست ویدئوکنفرانس رییس دانشگاه پیام نور با روسای استانی اجرای برنامه ی پیاده روی بزرگ سه شنبه های سبز بدون خودرو مسائل قانونی درخصوص نفقه را بیشتر بدانید چهارمین جشنواره نانوی به میزانی دانشگاه پیام نور کرج به صورت مجازی برگزار شد چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی فناوری نانو به صورت الکترونیکی به میزبانی دانشگاه پیام نوردر استان البرز آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور از امروز/ ثبت نام با ۵۰ درصد شهریه حریق افتاده به جان منطقه سرگچ روستای کریم آباد با کمک پرسنل آتش نشانی سد و نیروگاه مسجدسلیمان اطفاء شد. قابل توجه پذیرفته شدگان جدید دانشگاه پیام نور استان خوزستان مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از اعلام مراحل اخذ کالا کارت دانشجویان خبر داد و گفت: کلیه دانشجویان برای اخذ کالا کارت دانشجویی و خرید تجهیزات آموزشی مورد نیاز خود باید ضمن مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور و طی مراحل ذیل نسبت به دریافت کالا کارت اقدام نمایند. پیام تبریک و قدردانی رئیس هیئت کونگ‌فو شهرستان مسجدسلیمان ازپرسنل اداره ورزش و جوانان شروع بکار ۵۱ ایستگاه آوای ورزش در همسایگی در  استان خوزستان وزیر ارتباطات:اختصاص اینترنت به اساتید دانشگاهی و دانشجویان در سراسر کشور اجرای نمایش تعزیه در روز شهادت امام رضا(ع) در محل آستان مقدس شهدای گمنام نفتک برگزار شد. موسسه نشاط گستران جوان زاگرس اولین سمن ورزشی در مسجدسلیمان

0
کرونا درکمین است

سرنوشت شوم مهمانان یک “عروسی”…

  • زمان تقریبی مطالعه این خبر : 3 دقیقه
  • کد خبر : 3585
  • ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
سرنوشت شوم مهمانان یک “عروسی”…

یادتون هست وقتی بچه بودیم می‌گفتین انشالله عروسیتون، حالا عروسیمونه تشریف بیارین”، همین یک جمله روی کارتِ دعوت، شور و احساس یک فامیل را تحریک می کند و عمه و خاله و عمو و دایی و بچه هاشان و کلی فامیل دور راه می‌افتند تا یک عروسی پرشور برگزار کنند.

دیدبان مسجدسلیمان:”یادتون هست وقتی بچه بودیم می گفتین انشالله عروسیتون، حالا عروسیمونه تشریف بیارین”، همین یک جمله روی کارتِ دعوت، شور و احساس یک فامیل را تحریک می کند و عمه و خاله و عمو و دایی و بچه هاشان و کلی فامیل دور راه می افتند تا یک عروسی پرشور برگزار کنند.

همه با کارت دعوت می آیند، اما این وسط یک مهمان ناخوانده هست که همینطور سرش را پایین انداخته و دعوت نشده، همراه مهمانان وارد سالن عروسی می شود.
با مرکز ویرایش مقالات علمی انگلیسی اشنا شوید

این مهمان ناخوانده که از وجود این همه میزبان به شعف آمده، هر جای سالن که دلش بخواهد می رود و با هرکس که دوست داشته باشد سر یک میز می نشیند و تا آخرین ساعات پایانی شب دست در دست مهمانان به رقص و پایکوبی می پردازد!

با پایان گرفتن عروسی و راهی شدن عروس و داماد به خانه بخت، همه به خانه هایشان برمی گردند و این مهمان ناخوانده هم همراهشان به خانه می رود!

آثار هم خانه شدن با این مهمان ناخوانده، چند روز بعد خود را نشان می دهد و همه چیز با کمی تب، عطسه و یا سرفه شروع می شود. خوشی های عروسی چند ساعته پایان گرفته و حالا درد و مصیبت های چند روزه تازه شروع می شود.

کرونا بعد از چند روز ماندگاری در بدن مهمانان عروسی، حالا شروع به قدرت نمایی می کند. حال خیلی از مهمان ها رو به وخامت می گذارد و خیلی هاشان در خانه بستری می شوند. تعدادی از مهمان ها حالشان هر روز بدتر می شود و به ناچار در بیمارستان بستری می شوند

این میان حال برخی از بزرگان فامیل بعد از چند روز مقابله با این مهمان ناخوانده وخیم شده و توانشان را از دست می دهند و روی همان تخت بیمارستان جان داده و تسلیم مرگ می شوند.

این سرنوشت شوم و واقعی مهمانان یک عروسی است که این روزها در گوشه گوشه کشور مدام تکرار می شود. عروسی هایی که برای چند ساعت خوشی و دورهمی برگزار شده و بعد از چند روز هرکدام به چندین مجلس عزا تبدیل می شوند.

نمونه یکی از همین عروسی های تلخ که چند روز نگذشته به مجلس عزا تبدیل شد، در آذربایجان غربی اتفاق افتاد. عروسی ای که با ابتلای پدر و مادر عروس و داماد به کرونا و مرگ این چهار نفر در نهایت به چندین مجلس عزا تبدیل شد.

در ماجرای مشابه و در عروسی دیگری در اراک، عروس به همراه چند تن از اعضای فامیل درگیر کرونا شده و این میان مادر داماد پس از چند روز بستری در بیمارستان در نهایت جان خود را از دست می دهد.

نمونه های این عروسی ها این روزها در کشور فت و فراوان است و همه فراموش کرده اند که کرونا مهمان ناخوانده تمام این مجالس خواهد بود و عروسی ای را از قلم نمی اندازد.

دکتر سارا شاه آبادی مدیرگروه کنترل بیماریها مرکز بهداشت استان کرمانشاه هم در گفت و گو با ایسنا، وجود این مهمان ناخوانده را در عروسی های کرمانشاه تایید می کند و می گوید: بارها گزارشاتی داشته ایم که بعد از برگزاری یک مراسم عروسی، تعداد زیادی از مهمانان به کرونا مبتلا شده و در بیمارستان بستری شده اند.

وی افزود: کرونا در تجمعات به شکل چشمگیری منتقل می شود و برگزاری یک مراسم عروسی یا عزا فرصت خوبی برای ویروس، جهت انتخاب میزبانان جدید است.

شاه آبادی تصریح کرد: در شرایط شیوع کرونا برگزاری مراسم عروسی و عزا می تواند حداقل حکم مرگ چند نفر از مهمانان را امضا کرده و تعداد زیادی از آنها را راهی بیمارستان کند.

وی افزود: از همه افراد می خواهیم برای حفظ جان خود و عزیزانشان از برگزاری چنین مجالسی که با وجود کرونا پایانی جز بیماری و مرگ ندارد، جدا خودداری کنند.

… واقعا چند ساعت جشن و شادی می ارزد به از دست دادن عزیزانمان و این درد و رنج و این عذاب وجدان ابدی.

برگزاری مجلس عروسی آرزوی هر زوج جوانی است و آرزوی هر پدر و مادری برای فرزاندانشان، اما با وجود کرونا این روزها، این آرزوی شیرین می تواند در نهایت به کابوسی دردناک تبدیل شود، کابوسی که شاید با مرگ عزیزانمان هیچ وقت پایان نگیرد.

برای شروع یک زندگی همیشه نیاز به برگزاری جشن و مراسم نیست و می توان خیلی ساده خانه بخت رفت و هزینه های سرسام آور مجلس عروسی را هم این روزها می توان صرف خرید جهیزیه برای زوج هایی کرد که توان مالی ندارند، یا خرج زندگی چند کارگر که “کرونا” ازکار بیکارشان کرده، یا خرج آزادی چند زندانی که این روزها بیش از هرچیز نیاز به درکنار خانواده بودن دارند و کلی کار خیر دیگر و قطعا دعای خیر این آدم ها می تواند بدرقه خوبی برای شروع یک زندگی باشد

لینک کوتاه : http://didebanmis.ir/?p=3585

نظر دهید:

قوانین ارسال نظرات
  • نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  • برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  • نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.