تاریخ : سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹ 4 ربيع أول 1442 Tuesday, 20 October , 2020

آخرین اخبار

پیام تسلیت دبیر کل حزب جمهوریت ایران اسلامی نرگس محمدی از زندان آزاد شد ثروتمندترین رئیس جمهور ایران چه کسی بود؟ ۱۵ شهریور فقط دانش‌آموزان کلاس اول و دوم به مدرسه می‌روند اطلاعیه بازگشایی مدارس ستاد پروژه مهر استان خوزستان ثبت رکورد جهانی جابجایی کامیون با دندان توسط ابرانسان‌های خوزستانی تصاویر+فیلم خبر خوب برای مردم/یارانه معیشتی کی واریز می‌شود؟ آغازسال تحصیلی ازروزشنبه ۱۵ شهریوربا حضور دانش آموزان درمدرسه جلوس نوید شعبانی بر کرسی شهردار مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد مکلف به تمکین از تصمیم ستاد کرونا در برگزاری مراسم محرم هستیم عروس بیروت که فیلم عروسی‌اش در لحظه انفجار جهانی شدعکس +فیلم پیام مدیر مسئول پایگاه خبری دیدبان مسجدسلیمان به مناسبت روز خبرنگار مدیریت آبفا مسجدسلیمان، اصلاح یا تغییر؟ مصاحبه سرپرستار بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن با برنامه شبهای کارون اجرای برنامه ی پیاده روی بزرگ سه شنبه های سبز بدون خودرو مسائل قانونی درخصوص نفقه را بیشتر بدانید چهارمین جشنواره نانوی به میزانی دانشگاه پیام نور کرج به صورت مجازی برگزار شد چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی فناوری نانو به صورت الکترونیکی به میزبانی دانشگاه پیام نوردر استان البرز آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور از امروز/ ثبت نام با ۵۰ درصد شهریه حریق افتاده به جان منطقه سرگچ روستای کریم آباد با کمک پرسنل آتش نشانی سد و نیروگاه مسجدسلیمان اطفاء شد. قابل توجه پذیرفته شدگان جدید دانشگاه پیام نور استان خوزستان مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از اعلام مراحل اخذ کالا کارت دانشجویان خبر داد و گفت: کلیه دانشجویان برای اخذ کالا کارت دانشجویی و خرید تجهیزات آموزشی مورد نیاز خود باید ضمن مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور و طی مراحل ذیل نسبت به دریافت کالا کارت اقدام نمایند. پیام تبریک و قدردانی رئیس هیئت کونگ‌فو شهرستان مسجدسلیمان ازپرسنل اداره ورزش و جوانان شروع بکار ۵۱ ایستگاه آوای ورزش در همسایگی در  استان خوزستان وزیر ارتباطات:اختصاص اینترنت به اساتید دانشگاهی و دانشجویان در سراسر کشور اجرای نمایش تعزیه در روز شهادت امام رضا(ع) در محل آستان مقدس شهدای گمنام نفتک برگزار شد. موسسه نشاط گستران جوان زاگرس اولین سمن ورزشی در مسجدسلیمان انتخاب مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی آزادگان مسجدسلیمان درگیری طایفه ای در اهواز سه کشته برجای گذاشت پیام تبریک مسئول امور بانوان اداره ورزش و جوانان بمناسبت هفته تربیت بدنی پیام تبریک ریاست هیئت ورزشهای همگانی شهرستان مسجدسلیمان بمناسبت هفته تربیت بدنی ماجرای قربانی شدن کودکی به علت چالش مومو در اهواز چیست؟ حقیقتی وحشتناک که در یک عکس قدیمی کشف شد! نحوه اطلاع از سهام عدالت متوفی؛ توزیع سود و اصل سهام میان وراث متوفیان

3
قابل توجه مسولین حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

مجازات تجاوز از تعرفه نرخ حمل ڪالا و مسافر

 • زمان تقریبی مطالعه این خبر : 3 دقیقه
 • کد خبر : 4563
 • ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
مجازات تجاوز از تعرفه نرخ حمل ڪالا و مسافر

خودروهای پلاک ڪرایه مسیر اهواز-مسجدسلیمان
برای رساندن یک پاڪت نامه ۱۵هزار تومان ڪرایه اخذ می نمایند.طبق عرف ڪرایه این نوع وسایل نباید بیش از ۵هزار تومان باشد.لذا از مسئولین حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تقاضا داریم بر ڪار رانندگان نظارت بیشتری نموده و در این خصوص جهت وحدت رویه نرخی مشخص و به تعاونی های مسافربری اعلام نمایند.

دیدبان مسجدسلیمان :در پی اعتراضات مردم به نرخ کرایه های حمل ونقل بین شهری سعید کریمی کارشناس ارشد حقوق خصوصی در این مورد توضیحاتی راجهت اطلاع شهروندان از قوانین حمل نقل ارائه دادند: وزن بار مجاز برای جا به جایی از طریق اتوبوس در سطح ڪشور به ازای هر فرد ۲۰ ڪیلو می باشد و حمل بار با وزن بیشتر خلاف قانون و مقررات می باشد.

قانون مجازات متخلفین از تعرفه نرخ حمل ڪالا و مسافر

ماده ۱) مجازات تجاوز از تعرفه نرخ حمل ڪالا و مسافر ڪه توسط وزارت راه و ترابری اعلام می‌شود از ناحیه شرڪت یا مؤسسه و یا پیمانڪاری حمل و نقل حتی با رضایت صاحب ڪالا و یا مسافر با توجه به دفعات و مراتب جرم و شرایط و امڪانات خاطی برای بار اول جزای نقدی از ۵ تا ۲۰ برابر وجهی ڪه اضافه دریافت شده و تعطیل موقت به مدت ۱۵ تا ۴۵ روز و برای بار دوم جزای نقدی از ۱۰ تا ۳۰ برابر اضافه دریافتی و تعطیل موقت به مدت شش ماه و برای بار سوم جزای نقدی از ۲۰ تا ۵۰ برابر اضافه وجه دریافتی و تعطیل دائم شرڪت یا مؤسسه یا پیمانڪاری خواهد بود و صاحب امتیاز بعداً به هیچ عنوان اجازه فعالیت در امور حمل و نقل نخواهد داشت.

ماده ۲)رانندگان وسائط نقلیه عمومی اعم از ڪامیون، اتوبوس، مینی‌بوس و غیره ڪه اقدام به حمل بار و مسافر با مبلغی بیش از نرخ مصوب نمایند، با توجه به دفعات و مراتب جرم و شرایط و امڪانات خاطی برای بار اول محڪوم به پرداخت جزای نقدی از ۲ تا ۱۰ برابر اضافه وجه دریافتی و در صورت تڪرار جرم مزبور از ۵ تا ۲۰ برابر اضافه وجه دریافت شده محڪوم خواهند شد.

ماده ۳) پرداخت هرگونه وجه اضافه از تعرفه نرخ حمل ڪالا و مسافر از ناحیه شرڪت‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات دولتی تحت هر عنوان از قبیل پاداش نقدی یا جنسی ممنوع بوده و در صورت تخلف، متخلف یا متخلفین در مورد پرداخت اضافه از نرخ مقرر در حڪم متصرف غیرقانونی در اموال دولتی محسوب می‌شوند و حسب مورد طبق قوانین و مقررات مربوطه تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

ماده ۴) در موارد خاص و ضروری در محورهای معین با تشخیص و اعلان وزارت راه و ترابری تعرفه نرخ حمل ڪالا و مسافر به صورت موقت قابل تغییر است.

ماده ۵) پرداخت هرگونه وجه علاوه بر نرخ مقرر بابت حمل ڪالا و مسافر از ناحیه ڪارخانجات، شرڪت‌ها، مؤسسات خصوصی، تجار، واحدهای صنعتی و هر سازمان اقتصادی دیگر اعم از بزرگ و کوچک با توجه به دفعات و مراتب جرم و شرایط و امڪانات خاطی برای بار اول موجب محڪومیت به جزای نقدی از ۲ تا ۱۰ برابر اضافه پرداختی و برای بار دوم از ۵ تا ۲۰ برابر و بار سوم به بعد از ۲۰ تا ۵۰ برابر اضافه پرداختی خواهد بود.

ماده ۶) چنانچه متهم برای اولین بار مرتڪب یڪی از اعمال مذڪور در موارد فوق شده باشد و دادستان در موارد غیرمهم تشخیص دهد با وعظ یا توبیخ یا تهدید یا اخذ تعهد تأدیب خواهد شد با اعمال یڪی از موارد تأدیب فوق پرونده را ضمن انعڪاس به وزرات راه و ترابری بایگانی می‌نماید.
دادگاه نیز در صورت طرح پرونده در دادگاه حق اعمال مراتب بالا را به تشخیص خود دارد.
ماده ۷)ڪلیه قوانین و مقرراتی ڪه مغایر با این قانون باشد از تاریخ اجرای این قانون در آن قسمت ڪه مغایر است بلا اثر می‌باشد.

لینک کوتاه : http://didebanmis.ir/?p=4563
 • نویسنده : سعید کریمی
 • ارسال توسط :
 • منبع : دیدبان مسجدسلیمان
 • 207 بازدید
 • بدون دیدگاه

نظر دهید:

قوانین ارسال نظرات
 • نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 • نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 • نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 • برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 • نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.