تاریخ : سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹ 4 ربيع أول 1442 Tuesday, 20 October , 2020

آخرین اخبار

پیام تسلیت دبیر کل حزب جمهوریت ایران اسلامی نرگس محمدی از زندان آزاد شد ثروتمندترین رئیس جمهور ایران چه کسی بود؟ ۱۵ شهریور فقط دانش‌آموزان کلاس اول و دوم به مدرسه می‌روند اطلاعیه بازگشایی مدارس ستاد پروژه مهر استان خوزستان ثبت رکورد جهانی جابجایی کامیون با دندان توسط ابرانسان‌های خوزستانی تصاویر+فیلم خبر خوب برای مردم/یارانه معیشتی کی واریز می‌شود؟ آغازسال تحصیلی ازروزشنبه ۱۵ شهریوربا حضور دانش آموزان درمدرسه جلوس نوید شعبانی بر کرسی شهردار مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد مکلف به تمکین از تصمیم ستاد کرونا در برگزاری مراسم محرم هستیم عروس بیروت که فیلم عروسی‌اش در لحظه انفجار جهانی شدعکس +فیلم پیام مدیر مسئول پایگاه خبری دیدبان مسجدسلیمان به مناسبت روز خبرنگار مدیریت آبفا مسجدسلیمان، اصلاح یا تغییر؟ مصاحبه سرپرستار بخش ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن با برنامه شبهای کارون اجرای برنامه ی پیاده روی بزرگ سه شنبه های سبز بدون خودرو مسائل قانونی درخصوص نفقه را بیشتر بدانید چهارمین جشنواره نانوی به میزانی دانشگاه پیام نور کرج به صورت مجازی برگزار شد چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی فناوری نانو به صورت الکترونیکی به میزبانی دانشگاه پیام نوردر استان البرز آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور از امروز/ ثبت نام با ۵۰ درصد شهریه حریق افتاده به جان منطقه سرگچ روستای کریم آباد با کمک پرسنل آتش نشانی سد و نیروگاه مسجدسلیمان اطفاء شد. قابل توجه پذیرفته شدگان جدید دانشگاه پیام نور استان خوزستان مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از اعلام مراحل اخذ کالا کارت دانشجویان خبر داد و گفت: کلیه دانشجویان برای اخذ کالا کارت دانشجویی و خرید تجهیزات آموزشی مورد نیاز خود باید ضمن مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور و طی مراحل ذیل نسبت به دریافت کالا کارت اقدام نمایند. پیام تبریک و قدردانی رئیس هیئت کونگ‌فو شهرستان مسجدسلیمان ازپرسنل اداره ورزش و جوانان شروع بکار ۵۱ ایستگاه آوای ورزش در همسایگی در  استان خوزستان وزیر ارتباطات:اختصاص اینترنت به اساتید دانشگاهی و دانشجویان در سراسر کشور اجرای نمایش تعزیه در روز شهادت امام رضا(ع) در محل آستان مقدس شهدای گمنام نفتک برگزار شد. موسسه نشاط گستران جوان زاگرس اولین سمن ورزشی در مسجدسلیمان انتخاب مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی آزادگان مسجدسلیمان درگیری طایفه ای در اهواز سه کشته برجای گذاشت پیام تبریک مسئول امور بانوان اداره ورزش و جوانان بمناسبت هفته تربیت بدنی پیام تبریک ریاست هیئت ورزشهای همگانی شهرستان مسجدسلیمان بمناسبت هفته تربیت بدنی ماجرای قربانی شدن کودکی به علت چالش مومو در اهواز چیست؟ حقیقتی وحشتناک که در یک عکس قدیمی کشف شد! نحوه اطلاع از سهام عدالت متوفی؛ توزیع سود و اصل سهام میان وراث متوفیان

1
اطلاعیه ستادپروژه مهر

اطلاعیه بازگشایی مدارس ستاد پروژه مهر استان خوزستان

  • زمان تقریبی مطالعه این خبر : 3 دقیقه
  • کد خبر : 4636
  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۵:۰۳
اطلاعیه بازگشایی مدارس ستاد پروژه مهر استان خوزستان

دیدبان مسجدسلیمان:مواردی که برای بازگشایی مدارس باید مورد تاکید قرار گیرد. ۱- مطالعه دقیق شیوه نامه بازگشایی مدارس و تبیین آن در جلسه شورای مدرسه. ۲-روزهای پنجشنبه، روز موظف برنامه هفتگی نیست، اما می‌توانیم از ظرفیت روز پنج‌شنبه برای فعالیت های مکمل و فوق برنامه و آموزش های مجازی و … استفاده بکنیم. ۳-استفاده از […]

دیدبان مسجدسلیمان:مواردی که برای بازگشایی مدارس باید مورد تاکید قرار گیرد.

۱- مطالعه دقیق شیوه نامه بازگشایی مدارس و تبیین آن در جلسه شورای مدرسه.

۲-روزهای پنجشنبه، روز موظف برنامه هفتگی نیست، اما می‌توانیم از ظرفیت روز پنج‌شنبه برای فعالیت های مکمل و فوق برنامه و آموزش های مجازی و … استفاده بکنیم.

۳-استفاده از سامانه شبکه آموزش دانش آموزان( شاد) به عنوان رسمی ترین شبکه و بستر آموزش می باشد .

۴-در وضعیت قرمز، حضور کلیه عوامل اجرایی مدارس (اعم از مدیر، معاونین، معلمین ، مربی پرورشی، مراقب سلامت و مشاور مدرسه) برابر برنامه هفتگی اجباری والزامی می باشد.

۵-تشکیل کلاس های مجازی در وضعیت قرمز، در دوره متوسطه در هر نوبت رسمی در دو تایم( ۳۵ دقیقه) و برای پایه اول ابتدایی ۲۵ دقیقه و پایه های دوم تا ششم ابتدایی ۳۰ دقیقه در نظر گرفته شده و دلیل این تصمیم گیری هم به خاطر کاهش بار ترافیکی اینترنت می باشد.
(یعنی ما می توانیم یکی ازتایم ها را به مدارس دخترانه وتایم دیگر را به مدارس پسرانه ویا هر شیوه ای را که کمیته توسعه مدیریت ادارات تصویب کنند اعلام و اجرا خواهد شد.)

۶-دانش آموزانی که به هر دلیل به اینترنت و آموزش های مجازی دسترسی ندارند، توسط مدرسه شناسایی و محتوای آموزشی در قالب جزوه، درس نامه ، پک های آموزشی، با تاکید بر استفاده از آموزش تلویزیونی و… ارائه شود.

۷-فعالیت های آموزشی مدارس بزرگسالان، راه دور، ایثارگران، در وضعیت های مختلف دقیقا مثل مدارس روزانه خواهد بود.

۸-حضور دانش آموزان در وضعیت زرد، بنا به مصوبه شورای مدرسه و در نظر گرفتن وضعیت فیزیکی و مساحت مدرسه، کلاس ها کارگاههای آموزشی به ۲ گروه الف و ب تقسیم خواهند شد. و یکی از این گروهها در روزهای زوج هفته (۲ روز در هفته) و گروه دیگر در روزهای فرد ( ۲ روز در هفته) آموزش حضوری خواهند داشت. و در هفته آینده روزهای حضور گروهها جابه جا خواهد شد. ( روز چهارشنبه مختص تدریس مجازی)

۹-در هر وضعیتی (سفید – زرد- قرمز) برنامه هفتگی برابر برنامه مصوب درس ملی طراحی و اجرا خواهد شد ، همچنین نیروی انسانی برابر نیاز بگفا به مدارس تعلق می گیرد. ( چه به صورت موظف و یا غیر موظف)

۱۰- رعایت قرارداد توسعه متوازن شاخه های تحصیلی و درون شاخه نظری(دبیرستان -هنرستان) مورد تاکید و انتظار می باشد.

۱۱-ارزشیابی در نوبت های اول ودوم در وضعیت سفید و زرد حضوری خواهد بود در وضعیت قرمز فقط پایه های نهم و دوازدهم حضوری و مابقی پایه ها غیر حضوری خواهد بود.

۱۲-در وضعیت زرد برای هنرستان ها استفاده از ظرفیت روز ۵شنبه با تصویب شورای مدرسه می تواند در دستور کار باشد چون ۶ روز هفته در اختیار داشته باشیم تا هر پایه (دهم، یازدهم، دوازدهم) حداقل از ۲ روز آموزش حضوری برخوردار بشوند. چرخشی بودن هر یک از روزها با توجه به گروه بندی هنرجویان به الف وب در هر پایه لحاظ گردد.

۱۳-ادارات۴۰ گانه استان، آموزش معلمان را در خصوص، ارتقا دانش مجازی و بکارگیری آن در فرآیند آموزش های مجازی و تدریس حضوری را با محوریت مدارس برنامه ریزی نمایند. (مدیران مدارس در این خصوص اقدامات لازم را قبل از بازگشایی مدارس برنامه ریزی نمایند.)

۱۴-مصوبات واختیارات شورای مدارس باید برابر مقررات و براساس شیوه نامه های ارسالی باشد. تخطی از مقررات، مجاز نبوده و تصمیمات قابلیت اجرایی نخواهد داشت.

۱۵-برنامه هفتگی مدارس تدوین و مدیران مدارس برای کمبود نیروی انسانی با کارشناسی های مربوطه هماهنگی های لازم را به عمل آورند.

۱۶-مدیران مدارس اطلاعات شخصی دانش آموزان ودبیران را که لازم هست در سامانه سناد با دقت کامل تکمیل و ثبت شود تا عضویت آنان در شبکه آموزشی شاد، به درستی انجام شود. ( در سال گذشته به بخاطراینکه اطلاعات شخصی و پرسنلی معلمان و شماره تلفن همراه و… صحیح ثبت نشده بود، با مشکلاتی روبرو بودیم.)

۱۷-علاوه بر ثبت اطلاعات دانش آموزان در سامانه سناد کلاس بندی مدارس هم انجام شود تا نیاز نیروی انسانی (عوامل اجرایی – دبیر) در بگفا مشخص و کارشناسی های مربوطه اقدامات لازم را انجام نمایند.

ستاد پروژه مهر استان خوزستان
سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹

لینک کوتاه : http://didebanmis.ir/?p=4636

نظر دهید:

قوانین ارسال نظرات
  • نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  • نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  • برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  • نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.